W piątek 22.03.3019 w auli naszej szkoły odbył się I Wieczór Literacki z dorobkiem literackim błogosławionej Natalii, realizowany w ramach projektu NATAliablogoslawiona. Jego koordynatorami byli Nina Wala oraz Kamil Śliwiński. Wydarzenie odbyło się w celu upamiętnienia 20. rocznicy beatyfikacji Błogosławionej i nawiązywało swym charakterem do wieczorów literackich organizowanych przez Patronkę naszej szkoły. Przybyli na Wieczór Goście mogli wysłuchać fragmentów pamiętników bł. Natalii, Jej wierszy, ale także muzyki skrzypcowej i fortepianowej, a ponadto obejrzeć występy baletowe. Wzruszenie widoczne na ich twarzach jest dowodem na to, że wartości bliskie Błogosławionej są nieprzemijające. Mamy nadzieję, że czas zadumy nad kondycją człowieka dany nam podczas I Wieczoru Literackiego będzie odtąd oferowany co roku.

Tekst: Nina Wala, Katarzyna Błajet

Zdjęcia: Katarzyna Błajet