W okresie świątecznym dwukrotnie gościliśmy wraz z dziećmi i młodzieżą z naszej szkoły w Domu Pomocy Społecznej. Pierwsza wizyta miała miejsce tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy odwiedziliśmy starsze panie, mieszkanki domu, wraz ze szkolnym zespołem muzycznym, tym razem pod kierunkiem uczennicy kl. 1 LO, Oli Baranowskiej. Podczas drugiego spotkania, 2 stycznia,  zaprezentowały się dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej, które w pięknych jasełkowych strojach śpiewały i grały kolędy.  Na spotkaniach nie mogło też zabraknąć młodzieży ze Szkolnego Kola Caritas, która zawsze wiernie towarzyszyła starszym paniom, zabawiała je rozmową, słuchała ich opowiadań, częstowała kawą i samodzielnie upieczonymi słodkościami. Czas obu wizyt upłynął pod znakiem wspólnie śpiewanych kolęd w miłej świątecznej atmosferze. Ciepło i życzliwość, uśmiechy na twarzach i pełne wdzięczności spojrzenia, a także piękne słowa, jakie otrzymaliśmy od starszych pań są dla nas wszystkich najlepszym podziękowaniem i darem, który na pewno pozostanie w naszych sercach.

Tekst i zdjęcia: Hanna Kowalik