W dniach 15 – 17 kwietnia w naszych szkołach odbyły się rekolekcje wielkopostne. Młodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Wspólnotę Sióstr Uczennic Krzyża, starsi natomiast – przez Akademię Miłości, wszyscy zaś wzięli udział w konkursie biblijnym przeprowadzonym na iPadach. Ważnym punktem rekolekcji była Gala Caritas, podczas której została nam przybliżona postać św. s. Faustyny Kowalskiej. Uroczystość zakończyło wspólne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia. Ostatni dzień przygotowania do Świąt Wielkanocnych był czasem zgromadzenia na wspólnej Eucharystii.  W jej trakcie nastąpiło mianowanie na lektorów chłopców, którzy od września uczestniczyli w kursie przygotowującym ich do tego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że rekolekcje dla każdego ich uczestnika były czasem dobrego przygotowania do najważniejszych świąt w roku.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Błajet