19 października uczniowie licealnych klas humanistycznych (drugich i trzecich) wybrali się na wycieczkę do Berlina, aby na własne oczy ujrzeć to, co dotychczas mogli podziwiać tylko w szkolnych podręcznikach. Duże wrażenie wywarło na nas Muzeum Pergamońskie, które było pierwszym przystankiem w planie wyjazdu. Następnymi punktami wędrówki było Muzeum Egipskie oraz Nowe Muzeum, w którym obejrzeliśmy bardzo bogate zbiory sztuki greckiej i rzymskiej, co było dla nas zastrzykiem niezwykłych doświadczeń. Oczywiście, mieliśmy również czas dla siebie. Półtorej godziny na Alexanderplatz było idealnym sposobem na zregenerowanie sił i przygotowanie się do dalszej eksploracji niemieckiej stolicy.

Wypoczęci udaliśmy się do autokaru, który przetransportował nas pod Pomnik Żołnierzy Radzieckich. Po krótkim wykładzie przewodnika, skierowaliśmy się w stronę Bramy Brandenburskiej, usytuowanej nieopodal obelisku. Ostatnią pozycją podróży był monument upamiętniający ofiary Holocaustu. Pole ciemnych bloków skłoniło do refleksji każdego z nas. Jest wiele ciekawych sposobów na efektywną i przyjemną naukę, z pewnością nasza wyprawa była jednym z nich!

Tekst: Paweł Kowalczyk, kl. 2b

Zdjęcia: Julia Stankiewicz, Szymon Tołpa, kl. 2b