Edukacyjny spacer po Poznaniu

23 kwietnia – z inicjatywy i pod kierunkiem p. prof. Marii Pacholskiej – odbył się edukacyjny spacer po Poznaniu. W organizacji wydarzenia brali udział uczniowie klas maturalnych: Olga Szaniawska, Franek Radziejewski i Kuba Rybka. W spacerze uczestniczyły nasze koleżanki i koledzy z Ukrainy, którzy uczą się w naszej szkole. Spotkanie rozpoczęło się na Ostrowie Tumskim od przybliżenia początków historii Polski, która zaczęła się właśnie tutaj.

Po zwiedzeniu Katedry i jej podziemi oraz zobaczeniu Kościoła NMP i Psałterii udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie zobaczyliśmy najważniejsze zabytki nowożytnego Poznania: Ratusz, Wagę Miejską i Pałac Górków. Zwiedziliśmy także Farę Poznańską. Spotkanie zakończyło się „na słodko” w kawiarni. Materiały edukacyjne wykorzystane podczas spaceru opracowała p. prof. Maria Pacholska.

Opracowała: Maria Pacholska

Zdjęcia: Olga Szaniawska