W dniu 14.11.2022 przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły brali udział w Wojewódzkich Konsultacjach z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Gośćmi honorowymi wydarzenia byli pan Wojewoda Michał Zieliński oraz pan Kurator Oświaty Województwa Wielkopolskiego Robert Gaweł.
Mieliśmy okazję dyskutować na temat, jaka powinna być polska szkoła XXI wieku, jaki jest nasz pogląd na obecność telefonów w szkołach, jaka jest kondycja zdrowia psychicznego uczniów oraz jak widzielibyśmy przedmiot biznes i zarządzanie, który od przyszłego roku ma trafić do szkół.

Dzięki takiemu wydarzeniu nasz głos może trafić do osób decyzyjnych w zakresie oświaty.

Jakub Jarosz i Piotr Maciejewski

Opracowała: Katarzyna Błajet