W dniu 16.11 uczniowie profilu matematyczno-geograficznego klasy 1a, wraz z p. prof. Małgorzata Kordy, wzięli udział w wydarzeniu GIS DAY 2022.

Na wydziale nauk geograficznych UAM uczestniczyli w wykładach nt. różnego zastosowania Geograficznych systemów Informacji, zapoznali się z kierunkiem studiów Geoinformacja.
Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach: „Tworzenie ortofotomap i produktów pokrewnych” na podstawie danych zebranych przez drony tworzyli model 3D katedry Gnieźnieńskiej.
Młodzieży bardzo podobało się Muzeum Ziemi z imponującą kolekcją minerałów skamieniałości i meteorytów. m.in. słynny meteoryt odnaleziony w Morasku w 2012 r.
Ola Trybuś zwyciężyła w konkursie Instagramowym na ciekawy wpis dotyczący udziału w wykładach.

Wycieczkę zakończyliśmy obejrzeniem ogródka meteorologicznego i wieży triangulacyjnej.

Opracowała: Małgorzata Kordy