Wrzesień to w tradycji naszej szkoły miesiąc wyjazdów integracyjnych do Zaborówca. Uczniowie klas liceum trzyletniego spędzili wspólnie czas od 6. do 9. września, natomiast liceum czteroletnie integrowało się przez trzy dni, począwszy od 11.września.

Szkolne wyjazdy to okazja do zbudowania wspólnoty na różnych płaszczyznach. W Zaborówcu uczniów łączy nie tylko ławka. Poprzez wspólnotę stołu i wspólnotę Eucharystii wzmacnia się poczucie jedności i bliskości. Czas zabaw i rozmów sprzyja budowaniu relacji.

A dlaczego sami uczniowie chętnie wracają do Zaborówca? Oto wybrane wypowiedzi:

„Zaborówiec to dla nas wszystkich chwila wytchnienia. Ostatni posmak wakacji przed nadchodzącymi obowiązkami. Jest to okazja do lepszego poznania ludzi, których codziennie mijamy na korytarzach, a mimo to wciąż są dla nas anonimowi. W Zaborówcu możemy spędzić czas w gronie przyjaciół, nie myśląc o tym, co czeka w szkolnych ławkach” (Olga, klasa II)

Tekst: Marta Dzięcioł, zdjęcia: Rafał Kapustka II A