Dnia 10 lutego już po raz kolejny miała miejsce w budynku naszych obu szkół „Biała sobota”, wydarzenie organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Poznaniacy zasięgnęli porady dermatologa, endokrynologa, ginekologa, internisty, kardiologa, nefrologa, neurologa, laryngologa, otolaryngologa, pulmonologa czy reumatologa. Można było także skorzystać z pomiaru podstawowych parametrów życiowych, takich jak: ciśnienie, tętno, glikemia przygodna, poziom cholesterolu, trójglicerydów, EKG serca. W przeprowadzeniu tej akcji pomocą służyła jak zwykle duża grupa młodzieży Szkolnego Koła Caritas, a także Drużyny Szpiku z naszych obu szkół. Nie szczędzili oni sił i zaangażowania, by przygotować sale na ten dzień oraz by służyć poradą i pomocą przybyłym pacjentom. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę wyróżniając się uprzejmością, wrażliwością i gotowością niesienia pomocy, za co zyskali sobie podziw zarówno przybyłych pacjentów, jak i organizatorów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Hanna Kowalik