dsc_9052Wigilia to czas, w którym bardziej niż w pozostałe dni w roku możemy odczuć ciepło płynące z rodzinnej atmosfery i bliskości osób nam najbliższych. Jest to czas, w którym każdy czuje swoją przynależność- mając wkład chociażby w wystrój domu czy też w przygotowaniu potraw znajdujących się na stole. Jest to także okazja do zażegnania wszelkich sporów ciążących nam gdzieś po kątach.
W szkole, w której spędzamy większość czasu w ciągu roku z tymi samymi ludźmi, nie da się uniknąć sporów i pewnych zatarć między osobami. Lecz kiedy po wielu przygotowaniach, wysiłku wszystkich, by tą cząstkę rodzinnej atmosfery przenieść do rzeczywistości klasy, nastaje moment przeczytania Pisma, złożenia życzeń, zaśpiewania kolęd, wtedy wszystkie te drobiazgi odchodzą w zapomnienie. Zapominamy o sprawdzianach, kartkówkach i wszystkich sprawach związanych z nauką i na ten jeden moment w sali lekcyjnej przestają istnieć tablice, rzutniki, pisaki, oceny i dziennik- jest tam tylko stół z zasiadającą wokół niego rodziną.

opracowali uczniowie klasy 3LO

zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć