2 lutego 2019 r. klasy trzecie liceum tradycyjnie już świętowały czas na sto dni przed egzaminem maturalnym. W związku z tym, że zabawa dobiegła końca i stanowi obecnie to, co minione, zaś przed uczniami na horyzoncie widnieje MATURA (a wizja ta coraz bardziej przybiera na intensywności), przyszli abiturienci klasy 3a w ramach powtórki napisali sprawozdanie z wydarzenia, używając jako dominanty jednej z funkcji tekstu. Zapraszam do lektury.

funkcja informacyjna

– Dnia 2.02.2019 w PLO KSW miała miejsce studniówka. Rozpoczęła się ona Mszą Świętą o godzinie 18.00 w kościele pw. MBB w Poznaniu. Następnie przeszliśmy do auli szkolnej, gdzie po krótkim wprowadzeniu i przemówieniu Ks. Dyrektora zatańczyliśmy poloneza. Po tańcu zjedliśmy kolację, zrobiliśmy zdjęcia klasowe i rozpoczęliśmy zabawę. W międzyczasie podano deser i tort. Studniówka trwała do 1.30, a później sprzątaliśmy.
-Studniówka rozpoczęła się mszą o godzinie 18.00 w kościele naprzeciwko. Impreza trwała do godziny 1:30. Podczas jej trwania tańczyliśmy poloneza, zjedliśmy posiłek i robiliśmy zdjęcia.

funkcja ekspresywna

-Rozpoczęliśmy mszą w podniosłym nastroju. Wystrzałowo-klimatyczny wystrój auli onieśmielał każdego z nas. Dzięki przemowie Ks. Dyrektora nasz duch wzniósł się ponad zmartwienia nadciągającej strasznej matury. Bogate dźwięki ukryte w prostej melodii poloneza wprowadzały w nasze umysły błogą ekstazę nihilistyczno – harmonijną. Posiłek dostarczony przez mistrzów kuchni szkolnej pieścił nasze podniebienia, a lody studziły zarumienione z emocji policzki. Nasze kubki smakowe nie miały chwili wytchnienia, bo oto zaskoczonym oczom ukazał się ciepły blask zimnych ogni, umieszczonych na puszystym biszkopcie z aksamitnym kremem- tak, to był tort studniówkowy! Nasze ciała pląsające w rytm ekscentryczno  -ekspresyjnej muzyki wyzwoliły się z więzów materii. Tym sposobem świat widzialny zmienił strukturę na mistyczno – idealistyczną.

funkcja impresywna

-Jesteście zaproszeni na bal studniówkowy, bądźcie o 18.00 na mszy św. Obowiązkiem każdego z was jest pozostanie na kolektywnym oczyszczaniu, bądź co bądź, publicznej przestrzeni edukacji. Nie może Was zabraknąć. Dosłownie.

-Zostało Ci 100 dni do matury?
Stresujesz się, że nie zdasz? Zapomnij o tym! Czas na zabawę! To ostatni moment przed egzaminami, żeby się wychillować. Jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i niezapomniana studniówkowa noc (zabawa trwa do 2., a później sprzątanie). Tylko dzisiaj w promocyjnej cenie 180 zł z pakietem dodatkowym 250 zł, jeżeli zabierasz osobę towarzyszącą. W cenę wliczamy przepyszne jedzenie, najlepsze hity muzyczne oraz profesjonalnego fotografa i kamerzystę. Spotkajmy się 2 lutego o 18:00, dobrze wiesz gdzie…
Przyjdź, a nie pożałujesz! :>

Tekst: Katarzyna Błajet oraz uczniowie klasy 3a