2 lutego w auli naszej szkoły odbyła się zabawa studniówkowa klas maturalnych, która – tradycyjnie – wyznacza rozpoczęcie odliczania czasu do matury. Ponieważ studniówka już za nami, a egzamin coraz bliżej, relacja w wykonaniu uczniów jednej z klas trzecich przybrała formę powtórki z zagadnień językowych. Zapraszamy do jej przeczytania.

Funkcje wypowiedzi

a) informacyjna

– Dnia 2.02.2019 w PLO KSW miała miejsce studniówka. Rozpoczęła się ona Mszą Świętą o godzinie 18.00 w kościele pw. MBB w Poznaniu. Następnie przeszliśmy do auli szkolnej, gdzie po krótkim wprowadzeniu i przemówieniu Ks. Dyrektora zatańczyliśmy poloneza. Po tańcu zjedliśmy kolację, zrobiliśmy zdjęcia klasowe i rozpoczęliśmy zabawę. W międzyczasie podano deser i tort. Studniówka trwała do 1.30, a później sprzątaliśmy.

-Studniówka rozpoczęła się mszą o godzinie 18.00 w kościele na przeciwko. Impreza trwała do godziny 1:30. Podczas trwania tanczyliśmy poloneza, zjedliśmy przez posiłek i robiliśmy zdjęcia.

b) ekspresywna

-Rozpoczęliśmy mszą w podniosłym nastroju. Wystrzałowo-klimatyczny wystrój auli onieśmielał każdego z nas. Dzięki płomiennej przemowie Ks. Dyrektora nasz duch wzniósł się ponad zmartwienia nadciągającej strasznej matury. Bogate dźwięki ukryte w prostej melodii poloneza wprowadzały w nasze umysły błogą ekstazę nihilistyczno-harmoniczną. Posiłek dostarczony przez mistrzów kuchni szkolnej pieścił nasze podniebienia, a lody studziły zarumienione z emocji policzki. Nasze kubki smakowe nie miały chwili wytchnienia, bo oto zaskoczonym oczom ukazał się ciepły blask zimnych ogni, umieszczonych na puszystym biszkopcie z aksamitnym kremem- tak, to był tort studniówkowy. Nasze ciała pląsające w rytm ekscentryczno-ekspresyjnej muzyki wyzwoliły się z więzów materii. Tym sposobem świat widzialny zmienił strukturę na mistyczno-idealistyczną.

c) impresywna

-Jesteście zaproszeni na bal studniówkowy, bądźcie o 18.00 na mszy św. Obowiązkiem każdego z was jest pozostanie na kolektywnym oczyszczaniu, bądź co bądź, publicznej przestrzeni edukacji. Nie może Was zabraknąć. Dosłownie.

-Zostało Ci 100 dni do matury?

Stresujesz się, że nie zdasz? Zapomnij o tym! Czas na zabawę! To ostatni moment przed egzaminami, żeby się wychillować. Jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i niezapomniana studniówkowa noc (zabawa trwa do 2., a później sprzątanie). Tylko dzisiaj w promocyjnej cenie 180 zł z pakietem dodatkowym 250 zł, jeżeli zabierasz osobę towarzyszącą. W cenę wliczamy przepyszne jedzenie, najlepsze hity muzyczne oraz profesjonalnego fotografa i kamerzystę. Spotkamy się 2 lutego o 18:00, dobrze wiesz gdzie…

Przyjdź, a nie pożałujesz! :>

Tekst: Uczniowie klasy 3a

Zdjęcia: Katarzyna Błajet