W czwartek 1.02. gościliśmy w naszej szkole Ks. dra Wojciecha Wasiaka-wykładowcę Wydziału Teologicznego, który swój tytuł naukowy obronił na jednej z dwóch najbardziej prestiżowych uczelni biblijnych na świecie – rzymskim Biblicum.  Nasz gość wygłosił wykład zatytułowany „Biblia – historia czy mit?”. W jego trakcie mogliśmy porównać biblijną wzmiankę o śmierci Heroda Agryppy w redakcji św. Łukasza z tekstem historyka – Józefa Flawiusza. Okazało się, że pomimo różnych perspektyw, w obu relacjach występuje wiele punktów wspólnych, które pozwalają spoglądać na opis biblijny także w kategorii źródła histrorycznego. Dowiedzieliśmy się również, co łączy choroby z robakami, a także sowę ze śmiercią. 

Wykład pokazał nam, jak skomplikowaną, ale i fascynującą jest profesja egzegety, a także jak rozwijająca i korelująca z innymi dziedzinami nauki może być teologia.

Opracowały: Katarzyna Błajet i Marta Dzięcioł