310476073_119456737580895_122719423547479691_n13.października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, którego ukoronowaniem jest przygotowana przez uczniów gala „Złotych Katolików”. W tym roku zarządy samorządów szkoły podstawowej i liceum wykorzystały formułę brytyjskiego zwyczaju „five o’clock”. Przewodniczący liceum i autor scenariusza-Piotr Maciejewski wraz z gościem wprost z Wysp-królem Mściwojem I (w tej roli Aleksander Trawiński) uhonorowali nauczycieli i pracowników szkół, porównując ich działalność do zbawiennych właściwości herbaty i kawy. Wszak zacytowane angielskie “mądre głowy” uważały tak:

· „Herbata ożywia naszą wyobraźnię, podtrzymuje omdlewającą głowę i pozwala zachować spokój duszy” (Edmund Waller)

· „Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.” (William Gladstone)

Opracowała: Marta Dzięcioł

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć.