W LO im bł. Natalii Tułasiewicz w dniu 23.11.2020r. odbyły się IV Dni Kariery.

Uczniowie wszystkich klas liceum uczestniczyli w wykładach podczas których mogli zapoznać
się ze sposobami poprawnego przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz posłuchać jak odbywa się rozmowa o pracę z punktu widzenia rekrutera(prowadząca-Zofia Kordy).

Prelegentki ( dr Magdalena Barańska i Małgorzata Kordy)przybliżały sposoby wyszukiwania informacji n.t dalszego kształcenia, weryfikacji własnych możliwości i umiejętności dotyczących wybranego kierunku kształcenia.

Kolejny wykłady, prowadzony przez dr Karolinę Jąder z UP- dotyczyły umiejętności planowania własnej kariery w kontekście aktualnych trendów na rynku pracy oraz oferty edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego.

Po południu, mniejszych grupach ,uczniowie spotkali się z przedstawicielami 10 zawodów wyłonionych w ankietach . Bartosz Kosarzycki – informatyk; Karolina Jąder-ekonomia; Katarzyna Florkiewicz -lekarz; Agnieszka Ziółkowska – księgowość; Michał Bondyra-dziennikarz; Witold Skowroński- tłumacz; Kinga Mayer-Prus-prawo; Sylwia Budasz – psycholog; Anna Koszla – fizjoterapeuta; Tobiasz Mazajczyk – policjant

Specjaliści odpowiadali na wcześniej przygotowane przez uczniów pytania dotyczące ich profesji, a także dzielili się praktycznymi uwagami i własnym doświadczeniem zawodowym.

Odpowiadając na potrzeby uczniów przygotowano zakładkę DORADZTWO ZAWODOWE na stronie szkoły, gdzie umieszczane są aktualne informacje dla uczniów mi padlet – niezbędnik licealisty

 

Opracowały: Małgorzata Kordy i Małgorzata Boińska

Zdjęcia: p. prof. Katarzyna Błajet, Jan Murawa