Rokrocznie wszystkie klasy licealne rywalizują o zaszczytne miano najlepszej klasy, czyli o KLASĘ ROKU. Podobnie było i w tym roku. Po objaśnieniu zasad projektu na początku roku w Zaborówcu, konkurs rozpoczął się. Zadaniem każdej z klas było wytypowanie śmiałków, którzy potem co dwa tygodnie mierzyli się z przedstawicielami innych klas w wielu konkurencjach. Ale nie był to koniec wspólnych zmagań! Oprócz tego klasy mierzyły się z zadaniem projektowym. Polegało ono na stworzeniu scenariusza obchodów 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wszystkie  klasy wykazały się ogromną inwencją twórczą oraz umiejętnością współpracy. Przed ostateczną prezentacją ksiądz Dyrektor odwiedzał klasy na ich lekcjach wychowawczych, wysłuchiwał pomysłu na obchody oraz radził, jak można je jeszcze ulepszyć.
11 lutego 2020 na 4. i 5. lekcji zebraliśmy się wszyscy na auli, by podsumować półroczne zmagania. W losowej kolejności przedstawiciele klas prezentowali pomysły na uroczystość przed całą szkołą. W wyniku rywalizacji zwycięską okazała się klasa 2a.
Projekt był dla mnie okazją do poznania, czym jest współpraca. Dzięki niemu miałam okazję lepiej poznać życie papieża Polaka oraz doświadczyłam wspólnoty klasy. Było warto!

Tekst: Maria Piątkowska, kl. 2a

Zdjęcie: Konstanty Łukaszewicz