17.01.2020 r. w naszej szkole odbyły się połowinki klas drugich rocznika 2018/2021. Poniżej zamieszczamy relacje wydarzenia z punktu widzenia kobiety i mężczyzny:)

Zabawę poprzedziły przygotowania obejmujące m. in. udekorowanie auli, przeniesienie stołów oraz upieczenie ciast. Gdyby nie zaangażowanie osób odpowiedzialnych za te zadania, zarówno połowinki, jak i zorganizowana dzień później studniówka nie odbywałyby się w niepowtarzalnej atmosferze i z należytą elegancją.

O godzinie 18.00 wydarzenie rozpoczęło przemówienie Księdza Dyrektora oraz wystąpienie przewodniczących klas. Niedługo potem wspólne zatańczenie „Belgijki” dało zaproszenie do zabawy na parkiecie. Różnorodne utwory pozwoliły uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych w rytmie różnych gatunków muzycznych. Nie brakowało tańców indywidualnych, grupowych oraz w parach. Równocześnie drugoklasiści mogli cieszyć się dobrodziejstwami sztuki kulinarnej (chociaż był piątek, w ten dzień obowiązywała dyspensa). Była też możliwość udokumentowania swojego pobytu na połowinkach w postaci zdjęcia z nauczycielami i przyjaciółmi na tle specjalnie przygotowanej „ścianki”.

Około północy zabawa dobiegła końca i po posprzątaniu auli uczestnicy połowinek powrócili na noc do swoich domów. Jesteśmy wdzięczni nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w zorganizowanie zabawy. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli równie dobrze przeżyć naszą studniówkę.

Tekst: Wojciech Sikora, kl. 2a

 

W zabawie uczestniczyli nasi Nauczyciele oraz niezastąpiony Dyrektor ks. Piotr Kuś. Sala była pięknie udekorowana, jedzenie przygotowane przez naszych kucharzy  – przepyszne, a muzyka porywająca do tańca. Oczywiście, nie zabrakło humoru, mnóstwa pozytywnej energii i uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników! Aby uwiecznić ten wyjątkowy wieczór, podczas imprezy był z nami niezawodny fotograf. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w świętowaniu już połowy przeznaczonego nam czasu na naukę w liceum.

Tekst: Magdalena Gawelska, kl. 2b