W czwartek 24 października odbyła się wycieczka do zakładu VWP, wzięli w niej udział uczniowie klasy II LO wraz z wychowawczynią Anną Drygas i Panią prof. Agnieszką Weydmann.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zakładem produkującym samochody, w szczególności z nowoczesnymi liniami spawalniczymi i montażowymi. Przed rozpoczęciem zwiedzania zakładu dzięki życzliwości pracowników działu System Produkcyjny- Akademia VWP młodzież mogła wziąć udział w grze symulującej proces budowy samochodów. Uczniowie przez 10 minut montowali modele policji i staży pożarnej z klocków LEGO, co pokazało jak funkcjonuje zakład. Zwiedzanie rozpoczęto od działu budowy karoserii (spawalnia), gdzie cały proces wykonywany jest w trzech liniach: płyty podłogowej, ścian bocznych oraz budowy nadwozia. Następnie przyszli inżynierowie przeszli do hali montażu, która ma 1250 m i podzielona jest na trzy obszary: linię wysoką, po której auta poruszają się na zawieszkach, linię niską, gdzie samochody stoją na kołach, a przesuwa się taśma, oraz podmontażu układu napędowego.

Największe emocje wzbudziło w uczniach miejsce, w którym odbywa się „Wesele”, czyli połączenie zespołu napędowego z wyposażonym nadwoziem.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to bardzo udana i interesująca wycieczka ze względu na możliwości zapoznania się z nowoczesną technologią.

Opracowała: Joanna Szczepaniak (klasa 2)