Za sto dni matura! Takie słowa usłyszeli abiturienci naszej szkoły na „studniówce”, która odbyła się 17 stycznia 2015 roku. Tegorocznym motywem przewodnim były lata 60.      Cała sala była przyozdobiona tak, aby przywołać klimat tamtych lat. W wystroju sali nie zabrakło płyt winylowych, starego radia i oczywiście mnóstwa balonów. Również uczestnicy zabawy postarali się o to by jeszcze pełniej można było poczuć czar lat młodości naszych dziadków, każdy miał na sobie jakiś element związany z tematem. Pojawiały się rozkloszowane spódnice, trampki i mnóstwo grochów. Cały wystrój od samego wejścia wprawiał w wspaniały nastrój.

Cała uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele św. Jana Kantego. Po przejściu do szkoły przyszedł czas na uroczystego poloneza, a później uczniowie przedstawili całą prawdę o szkolnym życiu, czyli krótką parodię z nauczycielami w roli głównej.

Po częściach oficjalnych nadszedł czas zabawy. Parkiet cały czas był pełen tańczących par, uśmiechów i pozytywnej energii. Wszyscy tańczyli do samego końca a nawet jeszcze dłużej. Cała zabawa wspaniale się udała i nie było ani jednej osoby, która opuszczałaby szkołę ze smutną miną.

Opracowała: Klaudia Mróz (klasa 3LO)