27. października to ważny dzień dla Maturzystów. W ramach projektu Bądź autorem swojej kariery, uczniowie mieli szansę porozmawiać z przedstawicielami uczelni poznańskich.
Ważnym elementem spotkania były wykłady prowadzone przez profesorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uczniowie klas II i III wysłuchali wykładu prof. Witolda Tyborowskiego z Wydziału Historii oraz wykładu prof. Mirosława Owoca z Wydziału Prawa i Administracji. Być może właśnie tam uczniowie będą studiowali.
Już od godz. 12.30 swoje stoiska otworzyli Przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej.
Przedstawiciele WSB przygotowali także wykład na temat wystąpień publicznych, co jest tematem ważnym i zawsze ciekawym.
Niestety nie dojechali do nas przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Poznańskiej. Mam nadzieję, w przyszłym roku będą wszystkie uczelnie publiczne.
Dziękuję za pomoc organizacyjną uczniom z klas gimnazjalnych – 3a i 1e oraz prowadzącym ten projekt Wiktorii i Dominikowi z klasy 3b i Julii z klasy 2a za wykonanie zdjęć. Zobaczcie
Jestem przekonana, że to spotkanie było cennym doświadczeniem dla tegorocznych Maturzystów.

opracowała: Małgorzata Narożna – Szmania pedagog