Nasi lekkoatleci z workiem medali

Dnia 4 października na stadionie TS „Olimpia” odbyły się Mistrzostwa Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich nasi uczniowie, z których aż dwanaścioro wróciło do domów z medalami na szyi. Największe sukcesy indywidualne to złoty medal Tomasza Degórskiego w biegu na 100 metrów oraz srebro Aleksandry Andrzejewskiej na tym samym dystansie w rywalizacji dziewcząt.

Pozostałe miejsca na podium przyniosły naszym reprezentantom biegi sztafetowe, które zawsze wzbudzają jeszcze większą radość gdyż muszą być wynikiem świetnej współpracy czterech osób. Uczniowie naszego Liceum zdecydowanie wygrali sztafetę szwedzką, w której czterech uczestników kolejno ma do pokonania dystans 100, 200, 300 i 400 metrów. Członkami tej ekipy byli Wojciech Grześkowiak, Artur Paetz, Kacper Maricnkowski oraz ponownie Tomasz Degórski. W tej samej konkurencji drugie miejsce zajęły nasze dziewczyny, czyli konkretnie Aleksandra Andrzejewska, Julia Najder, Natalia Sztylka i Oliwia Krzos. Ponadto brązowe medale zawisły na szyjach Natalii Czarneckiej, Małgorzaty Siwak, Alicji Pach i Zuzanny Baranowskiej, które w doskonałym stylu pokonały dystans 4×100 metrów.

Nie sposób wymienić wszystkich uczniów, którzy o ułamki sekund przegrali miejsce na podium, ale na szczególne uznanie zasługuje osiągnięcie Adama Joksa, który w morderczym biegu na 3000 metrów zajął piąte miejsce.

Wysiłki naszych reprezentantów przyniosły w ogólnej klasyfikacji szkół piąte miejsce dziewczętom i siódme chłopakom, co należy rozpatrywać w kategoriach bardzo dobrego wyniku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Opracował: Jan Tasiemski- Pituła