Od 8 do 10 września w Krakowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w narodowym spotkaniu polskich uczestników projektów międzynarodowego stowarzyszenia SocioMovens. Projekty społeczne, których już trzy edycje od 2014 r. odbyły się w Poznaniu mają na celu uwrażliwienie na ludzkie biedy, których wymiary młodzi w czasie tygodniowych projektów starają się dostrzec. W oparciu o chrześcijańskie wartości młodzież szuka nie tylko istniejących form pomocy i reagowania, ale może również proponować własne rozwiązania.

Krakowskie spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektów organizowanych w Poznaniu i Opolu. Skutkiem dodanym było zawiązanie się nowych znajomości, co na gruncie wspólnego społecznego zaangażowania może być niezwykle cenne na przyszłość. Wspólnym dziełem stał się muzyczno-taneczny performance zaaranżowany wraz z włoskim zespołem „Gen Rosso”. Nie zabrakło także dobrego humoru w przygotowanym również skeczu kabaretowym.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły, oraz trzech poznańskich szkół partnerskich, z którymi współpracujemy.

opracował: ks. Grzegorz Konieczny