W czwartek, 12. października, szkolny zespół muzyczny obu szkół wraz z instrumentalistkami z pierwszej klasy liceum uczestniczył w Światowym Dniu Seniora organizowanym w Katedrze Poznańskiej. Nasz krótki występ poprzedził odbywającą się o godzinie 11.30 Mszę Świętą.

Wykonaliśmy pięć utworów, które choć  prezentowały różną stylistykę, to wszystkie koncentrowały się wobec  uwielbienia Pana Boga. Rozpoczęliśmy piosenką śpiewaną w oryginale przez Andrzeja Lamperta – „Moje uwielbienie”. Następne trzy: „Dawajmy siebie samych” (solo Joanny Musiał), „Chlebie najcichszy” i „Witaj Pokarmie” mówiły o chlebie, dzieleniu się nim, także w wymiarze Eucharystii, która jest przecież najwznioślejszym aktem uwielbienia Stwórcy. Na końcu naszego koncertu prosiliśmy o łaski Ducha Świętego w piosence z bardzo prostym, ale konkretnym wezwaniem – „O Duchu Boży, Duchu prawdy i światłości, mieszkaj w mojej duszy poprzez łaskę Swą” (solo: Martyna Witkowska).

To muzyczne spotkanie dostarczyło nam wielu radości. Potwierdziło prawdę, że dzielenie się z innymi swoimi talentami  i czasem potrafi dać wiele nie tylko obdarowanym, ale i ofiarowującym. Dziękujemy za bardzo ciepłe i życzliwe przyjęcie, szepcąc melodyjnie „do usłyszenia”…

Opracowała: Marta Dzięcioł