W środowe popołudnie (10 stycznia) wszystkie klasy licealne zabrały się w auli na projekcie „Klasa Roku”. Jest to zwieńczenie całorocznych wysiłków klas na różnych polach o ten tytuł. Tematem tegorocznych projektów była interpretacja myśli św. brata Alberta Chmielowskiego: „Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana – niesmaczna, opieka najlepsza – niemiła”.

Po przedstawieniu jury, przypomnieniu zasad i wylosowaniu kolejności prezentowania można było zaczynać. Rozpoczęliśmy od żartobliwego wykorzystania formatu „telezakupów Mango” w wykonaniu klasy IIa, gdzie przedmiotem sprzedaży była miłość. Dla wszystkich było zaskoczeniem jak wiele mądrych treści można „przemycić” w takiej formie. Następnie mieliśmy przyjemność oglądać wspaniałe spektakle, a może bardziej widowiska (?) – bo jak inaczej nazwać bezbłędnie wyreżyserowaną pantomimę klasy Ia, zakończoną fenomenalnym wykonaniem na żywo (razem z muzyką) utworu „Biada” zespołu niemaGOtu? Klasa Ib przygotowała tryptykową podróż, chciałoby się rzec – peregrynację, w poszukiwaniu tego… czego szukać? Klasa IIIa wystawiła dualnie poprowadzoną opowieść  z kuszącą rolą diabła i powalającym Jezusem!

Niestety, z przyczyn technicznych, w auli nie można było uruchomić filmu klasy IIb i utworu muzycznego z klasy IIIb. Szanowne jury zdecydowało się na osobiste zapoznanie się z materiałami i przedstawienie wyników następnego dnia. I tak okazało się, że I miejsce zajęły ex aequo klasy Ia i Ib, natomiast w ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Ib i tym samym zdobyła zaszczytny tytuł Klasy Roku 2017. Gratulujemy!

Opracował Bartłomiej Kulas