24 listopada bieżącego roku uczeń klasy 1a PLO KSW, Stanisław Skoraszewski, wziął udział w II edycji Folk and Country Festival, organizowanego przez XII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. W konkursie festiwalowym wystąpiło kilkanaścioro wykonawczyń i wykonawców – uczących się w poznańskich liceach, oraz kształcących swe umiejętności wokalne w pobliskim MDK nr 3 na Łazarzu, m.in. nasza uczennica, Maria Orłowska. Przeważały piosenki w języku angielskim, były też utwory w języku polskim, śpiewane z podkładem muzycznym. W skład jury, oprócz pani wicedyrektor XII LO, wchodziły osoby związane z kulturą muzyczną i filologiczną miasta Poznania. Poziom festiwalu, zarówno zdaniem jury, jak i w odbiorze publiczności, był bardzo wysoki: zarówno w warstwie wokalnej, jak i językowej uczestnicy radzili sobie znakomicie. Występ Stasia był bardzo udany – wykonał on utwór Josha Turnera „Your Man” z dużą finezją, wyczuciem dramatycznym, w pięknie brzmiącej angielszczyźnie. Otrzymał nagrodę – wyróżnienie, jedno z trzech przyznanych wyróżnień poza nagrodą główną.

Stanisławowi życzymy kolejnych sukcesów wokalnych i językowych, a naszych uczniów zachęcamy do udziału w podobnych wydarzeniach.

Opracowała Małgorzata Figurna-Rogalińska