Tradycją naszej szkoły są wyjazdy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. W sobotę 1 czerwca 2024 r. wielu z nas było, a nawet służyło na spotkaniu: harcerze, schola lednicka, służby ratownicze i porządkowe, uczniowie i absolwenci naszej szkoły włączyli się w to niezwykłe wydarzenie, by budować się wzajemnie świadectwem wiary.

Wielu z naszych uczniów wybrało się nad Jezioro Lednickie – do źródeł chrzcielnych Polski – ze swoimi parafiami i grupami duszpasterskimi, ale grupa 23 osób pojechała bezpośrednio szkolną ekipą. „Wróć do domu” – zachęcało tegoroczne hasło. Na polach skorzystaliśmy z wielu możliwości duchowego wzrastania i chrześcijańskiej formacji: rozmów i spotkań w namiotach powołaniowych, warsztatów ewangelizacyjnych i modlitwy wstawienniczej, osobistej modlitwy w ciszy na adoracji i doświadczenia miłosierdzia Bożego w sakramencie spowiedzi w nieoczywistych okolicznościach – bo na polu. Centrum spotkania to jednak Eucharystia. W tym roku pod przewodnictwem prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka z budującą homilią biskupa sosnowieckiego Artura Ważnego. Bp Artur mówił do młodych o wspólnocie Kościoła jako domu, gdzie każdy powinien znaleźć miłość, pokój serca i przebaczenie.

Finałem spotkania jest wybór Chrystusa, czego zewnętrznym znakiem jest przejście przez Bramę Rybę, co zakończyło nasz udział w wydarzeniu. Mimo niepogody w czasie spotkania z radością w sercu i ubogaceni duchowo wróciliśmy do domów, by innym nieść Ewangelię.

Opracował: ks. Grzegorz Konieczny