Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej po raz trzeci zorganizował dla maturzystów konkurs wiedzy z fizyki zwany „InPut”. W pierwszym etapie tego konkursu wyłoniono 48 uczniów z różnych liceów i techników województwa wielkopolskiego. Wśród finalistów znalazło się czworo maturzystów z naszej szkoły: Edyta Ereńska, Jan Dorna, Paweł Kociański i Wojciech Orłowski. Finaliści stanęli do finałowych zawodów 23 marca 2024 r. w murach Politechniki Poznańskiej. Zwycięzcą został Wojciech Orłowski sięgając po najwyższe trofeum – indeks, uprawniający do podjęcia studiów na wybranym przez siebie wydziale tej uczelni oraz nagrodę pieniężną.

Równolegle przeprowadzono eliminacje drużynowe w dwuosobowych składach. Na wynik drużyny składała się suma punktów zdobytych przez dwóch najlepszych uczestników reprezentujących daną szkołę. Drużyna w składzie Jan Dorna i Wojciech Orłowski zdobyła I miejsce wśród wszystkich szkół zgłoszonych do konkursu. Nagrodą za to zwycięstwo jest 15 voucherów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zwycięzcom i finalistom GRATULUJEMY i życzymy dalszego rozwoju pasji związanych z fizyką…

Opracowała: Marta Mickiewicz- Metelska