W dniach 14-16.04.14 odbywały się w naszej szkole długo wyczekiwane rekolekcje.

W pierwszy dzień mieliśmy okazję posłuchać świadectwa o. Macieja Brauna, który posługuje w Tanzanii. Ojciec przybliżył nam kulturę tamtejszych ludzi, ich codzienne życie, zmagania, system edukacji, a przede wszystkim wiarę. Myślę, że główne hasło „Wy macie zegarki, my mamy czas” powtarzane przez mieszkańców Tanzanii na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przez wszystkie dni rekolekcji towarzyszył nam również ks. Marcin ze Wspólnoty Wiary i Światła, gromadzącej ludzi niepełnosprawnych. Podczas konferencji, tak jak apostołowie, szukaliśmy odpowiedzi na pytania „Kim jestem?”, „Kim jest Jezus?”. Ks. Adam mówił o radości, która płynie z bycia chrześcijaninem, jak również o codziennych trudach, jakie wynikają z głoszenia miłości Bożej innym. Podczas tych wspólnych spotkań odkrywaliśmy również sens cierpienia i krzyża. Wszystkie nasze przemyślenia podsumowuje zawołanie „Przez krzyż- do nieba”. Jesteśmy „Zwykli niezwykli”, ponieważ każdy z nas jest powołany do świętości  i do trudnej (ale radosnej!) Drogi Prawdy.

W czasie rekolekcji ks. Przemysław Przybylski przygotowywał nas do sakramentu pokuty. Kościół jest wspólnotą ludzi, a więc grzeszników. Ludzką rzeczą jest upadać, ale siła w tym, aby umieć powstać. Dlatego był to czas wewnętrznej walki  każdego z nas. W świątecznych  porządkach naszych serc oraz w zrozumieniu konferencji pomagał nam nie Kto inny, jak sam Duch Święty, co zaowocowało dobrym przeżyciem sakramentu pokuty.

Rekolekcje także nie odbyłyby się bez Szkoły Śpiewu prowadzonej przez p. prof. Martę Gołkowską. Ćwiczyliśmy wszystkie nam dobrze znane utwory, ale także poznaliśmy nowe. Sądzę, że lekcje śpiewu w szczególności przydały się panom, którzy mieli niemałe problemy z odpowiednia tonacją.

To były naprawdę wspaniałe dni, ponieważ przeżywaliśmy je jako wspólnota licealno-gimnazjalna. Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie, ale także cierpliwość, począwszy od rekolekcjonistów po obsługę techniczną!

Chwała Panu!

Opracowała: Joanna Szczepaniak (klasa 2)