W sobotę, 13 kwietnia, uczniowie naszego liceum odbierali nagrody w murach Politechniki Poznańskiej. Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki Technicznej p. dr hab. Mirosław Szybowicz wręczył zwycięzcom i laureatom indeksy Politechniki Poznańskiej, które uczynią zwycięzców studentami dowolnego kierunku na tej uczelni od października tego roku. Wojciech Orłowski, tegoroczny maturzysta, został zwycięzcą i laureatem Konkursu Fizycznego InPut. Wraz z indeksem otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Dodatkowo, w eliminacjach drużynowych nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Nagrodę za to zwycięstwo w postaci 15 voucherów do Centrum Nauki Kopernik wywalczyła drużyna tegorocznych maturzystów w składzie: Wojciech Orłowski i Jan Dorna.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu szeroko rozumianej NAUKI.

Opracowała: Marta Mickiewicz-Metelska