Po godzinie ósmej w dniu 13 kwietnia  spod budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Natalii Tułasiewicz wyjechał autokar, wiozący rocznik maturalny pod opieką  pani dyrektor Agaty Maćkowiak, pani profesor Katarzyny Błajet oraz księdza Grzegorza Koniecznego do Częstochowy.

Gdy już dotarliśmy szczęśliwie na miejsce, po śniadaniu i przedstawieniu przez ks. Grzegorza  bogatego planu dnia, udaliśmy się na Jasną Górę. Odbyliśmy drogę krzyżową na wałach. W międzyczasie spadł zapowiadany deszcz, co nie przeszkodziło nam po zakończonym nabożeństwie zaśpiewać radośnie „Alleluja”, wszak mamy okres wielkanocny. Wieczorem, po skończonym czasie wolnym zgromadziliśmy się w Kaplicy Matki Boskiej, gdzie odbyła się Msza Święta. Wzięliśmy także udział w Apelu Jasnogórskim.

Rano, po nabożeństwie godzinek i Mszy, zmówiliśmy różaniec. Lepszej kontemplacji służyły, mijane przez nas rzeźby, przedstawiające poszczególne  tajemnice, rozważane w modlitwie.  Potem ksiądz opowiedział o historii cudownego obrazu Matki Bożej, a następnie wszyscy zawierzyliśmy się Matce Bożej.  W kilka godzin później byliśmy już w Poznaniu.

Tekst: Alicja Pietryga

Zdjęcia: Karolina Algusiewicz, Julia Falitor, ks. Grzegorz Konieczny