Podczas gdy Stary Kontynent żyje mistrzostwami w piłce nożnej, sportowcy z Głogowskiej dzielnie dotrzymują kroku najlepszym kadrom Europy. W środę 18.06.odbył się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją księży Archidiecezji Poznańskiej a naszymi licealistami. Zespół w składzie: Aleksanser Konieczny, Piotr Kosturski, Wojciech Puk, Mateusz Schmidt, Amadeusz Stronka, Jędrzej Szymański, Tymon Szymczak, Gniewko Tomczak i Ziemowit Walkowiak-pokonał naszych Gości 6:3. Księża walczyli dzielnie, choć pogoda była deszczowa, nawierzchnia śliska, a funclub tej kadry…najpewniej nie dojechał. Reprezentanci naszego liceum wykazali sie szybkością i siłą. Drużynie Gości nie pomogły godne zauważenia parady bramkarskie, włoskie okrzyki czy to, że jak wieść gminna niesie-niektórzy z księży cały czas są w życiowej formie. Piłkarze z Katolika tym razem byli lepsi. Czy wobec tego, reprentanci Archidiecezji skuszą się na rewanż? Ufamy, że tak, ponieważ poza sportową rywalizacją mecz ten był szansą innego, nietuzinkowego spotkania. Dziękujemy Duszpasterzom za rzucone nam wyzwanie, na czele z duszpasterzem sportowców-ks. Marcinem Mańczakiem, naszemu absolwentowi-Pawłowi Metelskiemu, który sędziował spotkanie i wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie!

Opracowała: Marta Dzięcioł