W środowe popołudnie, 11.01.2017, klasy licealne spotkały się w szkolnej auli, aby przedstawić efekty półrocznej pracy nad projektem do rywalizacji klas – kolejnego etapu konkursu KLASA ROKU 2016. Naszym zadaniem była próba odpowiedzi na pytanie zadane sobie przez bł. Natalię Tułasiewicz: „Co ze mnie zostanie w ludziach?” Czy udało nam się sprostać temu zadaniu?

Każda z klas w różnych formach przedstawiła życiorys patronki naszej szkoły oraz postawy i wartości, które były w jej życiu istotne, a które teraz powinniśmy godnie naśladować. Im więcej oglądaliśmy prac przygotowanych przez uczniów, tym więcej nasuwało się refleksji, przemyśleń oraz pytań: jak żyć? Nurtowało pytanie: a co ze mnie zostanie w ludziach?

Uczniowie zgodnie dostrzegli, co po bł. Natalii zostało w nas po dzień dzisiejszy. Są to priorytety tj. miłość do Ojczyzny, rodziny i nieprzyjaciół, bezgraniczne zaufanie Bogu, dzielenie się tym, co posiadamy oraz miłowanie wszystkich miłością naszego Stwórcy.

Mimo, że była to rywalizacja, wszyscy wspieraliśmy się i kibicowaliśmy sobie wzajemnie. Czas spędzony tego dnia w auli był czasem ubogacenia duchowego oraz uświadomieniem sobie, że powinniśmy kierować się w życiu takimi wartościami, które bł. Natalia zostawiła nam na naszej drodze do świętości.

Natalia Tułasiewicz, która miała nadzieję, że „[…] może właśnie wtedy, gdy umrę, przemówię do ludzi najwłaściwszą mową?”, próbę sumienia wygrała, próbę pozostawienia czegoś w ludziach, w ich sercach, po sobie.

A My?

opracowała: Wiktoria Ordon – klasa 1B