W liceum, w klasie pierwszej, wiele godzin poświęciliśmy na omówienie jednej ze znamienitych postaci polskiej poezji: Jana Kochanowskiego. Ze względu na rodzaj jego poezji, ilość materiału i pracy nas- licealistów, postanowiliśmy osądzić poetę za jego fraszki, sonety i pieśni, które nie dały nam spać i zmusiły nasze szare komórki do intensywnej pracy na wysokich obrotach.

Wszystko zaczęło się od lekcji o Janie Kochanowskim, jego biografii, twórczości. Była też Urszulka, zwątpienia, rozterki wewnętrzne. Dość! Ten człowiek musiał zostać skazany za wszystkie krzywdy, które nam wyrządził. List gończy- napis przyczepiony do sali od języka polskiego, który głosił: „WANTED Jan Kochanowski”, tylko podsycał naszą żądzę wymierzenia sprawiedliwości.

Akcja filmu dzieje się w Publicznym Liceum Katolickim, gdzie uczniowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i schwytać polskiego poetę. Debatować, zastanowić się, czy może od razu bez namysłu wydać nań wyrok? Ale czy faktycznie powinien zostać skazany? Przekonajcie się sami:

http://www.youtube.com/watch?v=z68JO1Rs75Q

opracował: Przemysław Kowalik (klasa 2)