We wtorek 18.06.humaniści z 2b przenieśli się w czasie do XIX wieku. Wszystko za sprawą wizyty w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza, które mieści się przy samym Starym Rynku w Poznaniu. Dzięki niezwykle barwnej opowieści pani przewodnik utrwaliliśmy wiedzę dot. naszego laureata Nagrody Nobla. Poznaliśmy okoliczności powstania największych dzieł autora, a także wiele ciekawostek z jego życia prywatnego. Wczuliśmy się w realia XIX wieku, nie tylko przebierając się w stroje z epoki, ale też słuchając intrygujących opowieści i trzymając w ręku kopię świadectwa polskiego Noblisty. Jeśli chcecie dowiedzieć się, do czego może doprowadzić studiowanie prawa i medycyny; jeżeli ciekawi Was, co wydarzyło się podczas podróży poślubnej Sienkiewicza i co wspólnego mają losy Kmicica z telegramem, koniecznie musicie odwiedzić to miejsce! Polecamy!

Opracowała: Marta Dzięcioł