W związku z wystawą „Powstańcy Wielkopolscy kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari ofiary ludobójstwa w Katyniu”, która jest dostępna do zwiedzenia w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 (Stary Rynek) od dnia 28 grudnia do 13 lutego 2022 roku, w naszej szkole dnia 14.01.2022 odbyła się prelekcja, którą wygłosił dr inż. Wojciech Bogajewski prezes Stowarzyszenia Katyń w Poznaniu. Wykładu wysłuchali uczniowie klas trzecich LO 3-letniego i 4-letniego. Wykład poprzedził występ przygotowany pod kierownictwem prof. Marty Dzięcioł.

Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Katyń w Poznaniu w ramach Centralnych Obchodów Rocznicowych Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a jego głównym partnerem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, została zrealizowana przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, a logistykę, z upoważnienia Ministerstwa Obrony Narodowej, realizuje 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego. Wystawę objął honorowy patronatem Wielkopolski Kurator Oświaty.

Tekst: Maria Pacholska
Zdjęcia: Maria Pacholska