W dniu 15 marca 2013 roku udaliśmy się wraz z wychowawcą do kina „Bułgarska 19” na film pt. „Pokłosie” reżyserii Władysława Pasikowskiego. Opowiada on o dwóch braciach, próbujących odkryć tajemnicę swojej rodziny, którzy wchodzą w konflikt z mieszkańcami wsi. Film porusza tematy antysemityzmu oraz stosunków Polaków względem Żydów. Znakomita gra Macieja Stuhra, Ireneusza Czopa, czy też Zbigniewa Zamachowskiego pomogła nam odebrać przekaz reżysera i skłonić do przemyśleń. O wrażeniu, jakie zrobił na naszej klasie ten film najlepiej świadczy absolutna cisza podczas opuszczania miejsc na sali kinowej oraz dyskusja, która towarzyszyła nam podczas powrotu do szkoły. Film niewątpliwie jest godny polecenia i na pewno zapadnie głęboko w pamięci nam i innym jego odbiorcom.

opracował: Przemysław Kowalik kl. IA