Poznaj Polskę – wycieczki dofinansowane z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki

W dniach 5-7 czerwca odbyły się wycieczki szkolne. Ministerialny program „Poznaj Polskę” powstał z myślą o pomocy finansowej w organizacji wycieczek edukacyjnych, podczas których uczniowie mogą odkrywać bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne Polski.

Nasza szkoła uzyskała dofinansowania z programu MEiN  na następujące wyjazdy:

Klasy 1A i 1Bpojechały na trzydniową wycieczkę na Dolny Śląsk, podczas której zobaczyły m.in. Zamek Książ w Wałbrzychu, zespół historycznego centrum, Halę Stulecia i ZOO we Wrocławiu, a w Karpaczu odwiedziły Muzeum Sportu i Karkonoskie Tajemnice.

Klasa 3B podczas jednodniowej wycieczki do Wrocławia udała się Starówkę, obejrzała wystawę impresjonistów, odwiedziła także wrocławskie ZOO.

Kwota dofinansowania z Ministerstwa wyniosła ogółem 20.000 zł, a programem objętych zostało 70 uczniów. Jeśli program będzie kontynuowany w następnych latach, będziemy starali się nadal w nim uczestniczyć.

Opracowała: Agnieszka Ziółkowska