Licealiści szkolnego koła  piłki koszykowej w roku szkolnym 2022/23 wystartowali dwukrotnie w zawodach sportowych Szkolnego Związku Sportowego  „Wielkopolska”. W listopadzie rywalizowali z potentatami tych rozgrywek VI i IV LO. Mecz z  „Paderkiem” zakończyli  zwycięstwem, a z  IV LO porażką. Takie rezultaty nie dały nam awansu do dalszych rozgrywek. LO KSW reprezentowali: Wojciech Bednarski, Jakub Cecuła, Krzysztof Cholewa, Stanisław Czubala, Hubert Ferchmin, Norbert Kortus, Piotr Kosturski, Jan Popowski, Wojciech Szajbe, Tymon Szymczak, Jan Woźniak i Piotr Zdrojewski.

W maju  po raz pierwszy spróbowaliśmy naszych sił w piłce koszykowej 3 x 3. Mimo braku doświadczenia w tej odmianie koszykówki i przegrania dwóch meczów, to już sam udział i momentami  prowadzenie  wyrównanej gry należy uznać za dobry prognostyk na przyszłość. W tych zawodach mogło wystąpić tylko czterech zawodników i  byli to: Jakub Cecuła, Stanisław Czubala, Franciszek Dura i Błażej Krociak.

Opracował: Janusz Pituła