Już szkolną tradycją stało się zaangażowanie uczniów naszych szkół w Orszak Trzech Króli. To piękne wydarzenie gromadzi każdego roku mieszkańców Poznania na terenie Placu Wolności i Starego Rynku. Po raz kolejny ,,diabły z katolika” straszyły licznie zgromadzony tłum nie chcąc pozwolić orszakowi przejść do ,,Betlejem”- miasta gdzie narodził się Chrystus. Wszystko to  działo się  na rozkaz głównego diabła efektownie ziejącego ogniem.

Nasza reprezentacja ujarzmiona błogosławieństwem arcybiskupa ks. Stanisława Gądeckiego i po przejściu orszakowego tłumu, pozostała na placu, ale nie nudziła się, bowiem dużo osób pragnęło mieć pamiątkowe zdjęcia z przedstawicielami piekła.

Drugą grupą reprezentującą nasze szkoły był szwadron  rzymskich legionistów, od którego zależało czy orszak będzie mógł pójść dalej. Groźny centurion łaskawie zgodził się, by pozostali żołnierze poprowadzili tłum przez rynek aż do króla Heroda pod ratusz. Historia mogła więc toczyć się dalej icon wink Orszak Trzech Króli

Po zakończeniu barwnego korowodu sceną finałową, nasi dzielni żołnierze również cierpliwie pozowali do zdjęć  z dziećmi, ale też z babciami, dziadkami i całymi rodzinami – nie tylko z Polski!