Święty Augustyn pisał: „Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycją, która co prawda nie wiąże się z codziennym obowiązkiem, ale z pewnością jest okazją do tego, by na nowo przypatrzeć się wyborom dokonywanym na drodze naszej wiary. To zaproszenie, by zweryfikować, czy posiadana przez nas wiedza o Bogu i Kościele ma oparcie w teologii, czy jedynie w opiniach youtuberów. To także okazja, by być może odświeżyć to, co pokryte delikatnym kurzem codzienności i przyzwyczajenia.

 

Czy wiara jest moim świadomym wyborem? Czy stając wobec wątpliwości współczesnego świata, powracam do kwestii podstawowych? Do Korzeni, które są trwalsze niż chwilowe uniesienia czy wykrzykiwane w emocjach hasła? Warto nieustannie powracać do tych pytań i szukać nam na nie odpowiedzi w rzetelnych i wiarygodnych źródłach. Taką możliwość daje właśnie „Kuźnia Teologicznych Inspiracji”, której zajęcia rozpoczną się w październiku tego roku. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem prac Kuźni – Kuźnia Teologicznych Inspiracji – przekuwamy dyskusje (kuzniateologiczna.pl)    Na stronie znajdziemy też informacje o prowadzących i formie zapisów, które startują już 15.czerwca.

 

Jak piszą Autorzy projektu – „Kuźnia Teologicznych Inspiracji ma być miejscem spotkań i  dyskusji wszystkich, którzy chcieliby pogłębić i lepiej zrozumieć wiarę.”  Zapraszamy więc, by głód fachowej wiedzy przekuć w oręż dla naszej wiary!

 

Opracowała: Marta Dzięcioł