15 i 16 marca odbyła się pielgrzymka naszych maturzystów na Jasną Górę.

W piątek wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej, po której mieliśmy okazję do odbycia spowiedzi. Następnie Ksiądz Dyrektor zapoznał nas z Drogą KrzyżowąGolgotą Jasnogórską autorstwa Jerzego Dudy-Gracza oraz przybliżył symbolikę Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wieczorem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.

Sobotę przywitaliśmy Godzinkami, a także uczestniczyliśmy w Odsłonięciu Cudownego Obrazu oraz Mszy Świętej. Przed wyjazdem wzięliśmy udział w Modlitwie Różańcowej. Podczas piątkowego i sobotniego spaceru poznawaliśmy Częstochowę.

Ksiądz Dyrektor oraz nasze koleżanki i koledzy (Zosia, Wiktoria, Amadeusz i Karol) udzielili wywiadu dla Radia Jasna Góra.

Tekst: Maria Pacholska

Zdjęcia: Ksiądz Dyrektor, Marta Mickiewicz-Metelska, Eryk Postój