1 marca uczniowie Katolika zaprosili na pierwszopiątkowe Czuwanie kandydatów do sakramentu bierzmowanie. 

Po konferencji dyrektora liceum ks. Grzegorza pt. „Fides et ratio” uczestnicy wysłuchali świadectwa wiary absolwenta naszej szkoły. Dalej była okazja do osobistej modlitwy na adoracji, a w końcu wspólnie modliliśmy się na Mszy św., po której zaprosiliśmy młodszych kolegów na ciastko i herbatę. 

Dziękujemy za przybycie młodym z poznańskich parafii: Świętego Krzyża na Górczynie, Chrystusa Sługi przy ul. M. Palacza, Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej, św. Rocha, Najświętszej Bogarodzicy Maryi na Żegrzu, św. Michała Archanioła na ul. Stolarskiej, Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów, św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Kiekrzu. Dziękujemy też opiekunom, duszpasterzom i rodzicom za pomoc w dotarciu do naszej szkoły. 

Wspólny czas modlitwy i refleksji oraz wzajemne świadectwo wiary – ufamy – wyda w młodych dobre owoce. 

Opracował: ks. Grzegorz Konieczny